Microsoft Remote Desktop

Microsoft Uzak Masaüstü Bağlantı Uygulaması
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 12.6 MB
  • Version 8.0.0
  • Dil TR / EN
  • Firma Microsoft
Microsoft Remote Desktop uygulamasını IOS işletim sistemine sahip mobil cihazınıza yükleyerek uzaktaki bilgisayarınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Microsoft Remote Desktop uygulamasını IOS işletim sistemine sahip mobil cihazınıza yükleyerek uzaktaki bilgisayarınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Tamamen ücretsiz olarak iPad, iPhone ve iPod Touch cihazlarınızda kullanabileceğiniz Microsoft Remote Desktop uygulamasında bulunan NLA yani Ağ düzeyi kimlik doğrulama özelliği sayesinde uzak masaüstü bilgisayarınıza son derece güvenli bir şekilde erişim gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama ile ayrıca uzak masaüstü ağ geçidi aracılığı ile uzak kaynaklara erişebilir, veri uygulamalara güvenli bağlantı yapabilir, bağlantı merkezinden tüm uzak bağlantıları yönetebilirsiniz.

Uygulamayı kullanmadan önce bilgisayarınızda uzaktan bağlantıya izin vermelisiniz. Daha sonra çalıştır bölümüne cmd yazarak komut istemcisini açmalı ve bu pencereye ipconfig yazarak IP adresini öğrenmelisiniz. Bu IP adresini uygulamada PC name alanına girmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra uygulamayı cihazınız üzerinden başlatabilir ve New Remote Desktop butonuna dokunmalısınız. 

Remote Pc altında bulunan PC Name bölümüne daha önceden bulduğunuz IP adtesini girmeli ve Save butonuna dokunarak kayıt etmelisiniz. Arkasından User Name bölümüne uzak bilgisayarınızın kullanıcı adı ile şifresini girdikten sonra Save butonuna dokunarak kayıt etmelisiniz. 

Son olarak uygulamanın başlangıç ekranında bulunan Remote Desktops bölümünde listelenen uzak bilgisayarlardan size ait olanı seçerek mobil cihazını üzerinden bağlantınızı kurabilir ve bilgisayarınızı yönetebilirsiniz.

Microsoft Remote Desktop indir
DİĞER SÜRÜMLER